top of page

Informacja o konferrencji

CYBERBEZPIECZEŃSTWO

FIRM

PARTNERZY:

II edycja projektu

już wkrótce

Informacja o projekcie

O projekcie

W rozwój technologii wpisany jest rozwój zagrożeń́. Każdego dnia powstają̨ nowe rozwiązania, nowe zabezpieczenia, ale także pojawiają̨ się̨ nieznane dotąd ryzyka. Technologie i zagrożenia te sprzed jeszcze kilku lat, od obecnych dzieli przepasać́. Fakt, że do sieci podłączone są̨ miliardy ludzi, firm i urządzeń́ rodzi zagrożenia na nieznaną dotąd skalę. Organizując I edycję projektu „Cyberbezpieczeństwo firm” chcieliśmy odpowiedzieć między innymi na pytania:

  • Czy firmy zdają sobie sprawę̨ ze stojących przed nimi wyzwań́ w zakresie zapewnienia cyberbezpieczeństwa?

  • Czy metody i procedury, które stosują̨ pozwalają̨ im spać́ spokojnie?

  • Czy wreszcie, pracownicy firm, rzeczywiście są̨ największym zagrożeniem dla cyberbezpieczeństwa i co zrobić́, żeby ich negatywną rolę zminimalizować́?

 

Raport

Firmy bronią się przed cyberatakami wykorzystując technologie z XX wieku. Cyberprzestępcy są już w innej epoce – wynika z badania CubeResearch, EY i Chubb „Cyberbezpieczeństwo firm”.

 

Najważniejsze konkluzje raportu można streścić w prosty sposób: firmy nie potrafią zapewnić sobie cyberbezpieczeństwa. Przedsiębiorcy identyfikują bardzo mało ataków uważają, że pracownicy są najsłabszym ogniwem organizacji a jednocześnie niewiele robią, żeby lepiej się przed niebezpieczeństwami zabezpieczyć. 

 

Mamy nadzieję, że  niniejszy raport przyczyni się on choć́ w niewielkim stopniu do zwiększenia cyberbezpieczeństwa Państwa firm.

Zapraszamy do lektury

Raport
W mediach

Informowali o nas

bottom of page